aicon

"מרחב" הוקם בשנת 2014 במטרה לסייע לרבבות גברים ונשים מהמגזר החרדי המעוניינים להשתלב בשוק התעסוקה, כשכירים או כעצמאים. רבים מהם נתקלים בקשיים מסוגים שונים, כגון חוסר השכלה מתאימה, אי הבנה של שוק העבודה וחששות של מנהלים מהעסקת חרדים. בסניפי "מרחב" הפרוסים ברחבי הארץ מסייעים לפונים להתמודד עם האתגרים הללו באמצעות מתן שירותי אבחון, יעוץ, התאמה, וליווי אישי ומקצועי, עד להשמה בעבודה. 
"מרחב" הוא פרויקט מיסודה של עמותת "חינוך וסיוע באהבה".

צוות "מרחב":

ישראל גרשטנקורן

ישראל גרשטנקורן – יו"ר "מרחב"

תושב אשדוד ובעל הסכמה לדיינות. לומד חצי יום בכולל, ובשאר היממה מנהל פרויקטים לטיפול בנוער נושר, המתפרשים על פני כל הארץ. בשנים האחרונות הפך ישראל לאחד המובילים של נושא תעסוקת החרדים בארץ. הוא משקיע בכך מרץ וזמן רבים, כשמטרותיו המרכזיות הן: הכרת עולם התעסוקה לחרדי העובד, סיוע בהשמתו המקצועית ועידוד חברות וארגונים להעסיק חרדים. מי שפוגש את ישראל בשעות שהוא עסוק בעשייה שלו, מתקשה שלא להידבק במרץ והאנרגיה שהוא מקרין.

ישראל הפטקה

ישראל הפטקה – מנכ"ל "מרחב"

פעיל ותיק בתחום התעסוקה החרדית. במשך שנים התנדב בארגונים וולונטריים שפעלו למציאת עבודות מכובדות לבני המגזר, בדגש על הנושא המקצועי. לפני כשלוש שנים הצטרף ל"מרחב", והביא אתו את ניסיונו המקצועי רב השנים. ישראל הוא אב לחמישה ותושב בני ברק, מכהן במועצת העיר וחבר בכמה וכמה ועדות עירוניות.

מאיר שימקו

מאיר שימקו – יועץ

כלכלן, איש שיווק ומנהל מרחב דרום של התאחדות התעשיינים. שימקו הוא תושב הדרום שנים רבות ובעל ניסיון של כ-30 שנה בתעשייה הישראלית, בעיקר במפעלי הדרום. שימקו כיהן בתפקידי ניהול ושיווק בכירים בתעשייה הכימית (כי"ל – רותם אמפרט נגב ומכתשים/אדמה), המים (הנדסת התפלה/IDE), טיפול בשפכים/ביוב (תה"ל), אגרו-ביוטכנולוגיה (מנרב). הוא יועץ ומלווה של מגוון עסקים בדרום, לרבות מהחברה הבדואית, החרדית, יזמים ועוד. שימקו הוא בעל תואר ראשון בכלכלה חקלאית ומינהל של הפקולטה לחקלאות ברחובות של האוניברסיטה העברית, ומשמש עמית הוראה באוניברסיטת בן גוריון. הוא מתגורר עם משפחתו בהרחבה של קיבוץ בית קמה.

שמואל זיידמן

שמואל זיידמן – רכז פרויקטים וגיוס משאבים

תושב ירושלים, עובד ומתנדב כיועץ כלכלי המלווה משפחות בדרכן לכלכלה משפחתית נבונה ומעביר קורסים בתחום במרכזים קהילתיים ברחבי הארץ, הזוכים לפופולריות גבוהה בקרב הציבור החרדי. בנוסף, מרצה בכיר בשיטת NLP.

משה אברמוביץ

משה אברמוביץ – מנהל פרויקטים וקשרי מעסיקים

בעל תואר ראשון עם התמחות במערכות מידע ותואר שני באסטרטגיה עסקית מהקריה האקדמית אונו, ומגשר מוסמך מטעם אוניברסיטת בר אילן. כיהן במשך כשבע שנים כסמנכ"ל חברת א.ש. מהדרין, מתנדב בקהילה ופעיל חברתי. משה מביא עמו לארגון את הידע המקצועי והאקדמי ואת ניסיונו הניהולי הרב.

זיידמן

יעקב זילברמן – מנהל סניף אשדוד

אב לשישה ותושב אשדוד, עוסק בהשגחת כשרות. כבר למעלה משמונה שנים שיעקב משמש כתובת עבור מעסיקים ודורשי עבודה כאחד. זה התחיל בסיוע לאברכים בבית הכנסת שסיפרו על קשיי פרנסה, והמשיך בעוד ועוד טלפונים לעזרה במציאת עבודה. גם המעסיקים זיהו עד מהרה את יכולות ההתאמה שלו ופנו אליו כשנזקקו לעובדים. וכך נולד ארגון השמה של איש אחד, עם עט ופנקס. כשקם "מרחב", מונה יעקב באופן טבעי למנהל הסניף הראשי שלו, סניף אשדוד.

מוטי שנור

מוטי שנור – מנהל סניף ערד

אב לשניים ותושב ערד. בוגר קורסים להכשרת רכזי תעסוקה מטעם הג'וינט וייעוץ והדרכה להגשמה ממכון זילבר. עם הגיעו לעיר הדרומית, זיהה את הצורך של מאות המשפחות מהמגזר החרדי לפרנסה. מוטי הפעלתן הצליח להביא את בכירי משרדי הכלכלה והרווחה לסיורים בערד ואף להתחייב לסייע למפעלים שיעברו לעיר. ואכן, כשנתיים אחר כך, הגיעו לערד עשרה מפעלים שמעסיקים אחוז לא קטן מהתושבים, ומקרבים את הגשמת החזון שלו: מתן אפשרות לאזרח בפריפריה לבחור לעצמו מקום עבודה שמתאים לו.

סניפי "מרחב":

טלפון ראשי: 03-8004008

אשדוד, רח' היסמין 6

בית שמש, רח' נהר הירדן 1

בני ברק, רח' ירושלים 6

חיפה

חצור

ירוחם, רח' ההגנה 262

ערד, רח' אלעזר בן יאיר 15/5

פתח תקוה

צפת, רח' הרצל 124

קריית גת

תל אביב